Pszichológusok válaszolnak: miért félünk abbahagyni a Facebook görgetését?
Át kellene alakítani a közösségimédia-oldalakat, hogy a felhasználók minél kevésbé essenek a viselkedési addikció csapdájába – hangsúlyozzák pszichológusok.
Át kellene alakítani a közösségimédia-oldalakat, hogy a felhasználók minél kevésbé essenek a viselkedési addikció csapdájába – hangsúlyozzák pszichológusok.
Oké, ezt nem láttuk jönni.
Stresszhelyzetben csapdaként működhet a közösségi média, de a kitöréshez az egyéni tudatosságon túl a szolgáltatók jó szándékára is szükség lenne.
A fiataloknak készült, de épp őket nem képes megtartani a Facebook. Mark Zuckerberg azonban erre is gondolt, és úgy tűnik, a Facebookról távozók is a Facebook-birodalomban kötnek ki.
A HVG körképéből kiderült az is, hogy azoknak az íróknak a többsége, akik viszont fontosnak tartják jelenlétüket a neten, honlapjaikról átköltöztek a Facebookra.
A (ro)botokat, azaz automatizáltan működő felhasználókat hatalmas mennyiségben hozzák létre a platform elárasztása céljából – általában azért, hogy valamilyen politikai nézetet támogassanak rajtuk keresztül. Ezek a robotok egyszerűen küldhetők harcba, és rendkívül hatásos propagandaeszközök, amelyeken keresztül remekül lehet formálni, vagy éppen megosztani a közvéleményt.
Nem csitul az orosz propaganda, a Kreml üzeneteit egymást kiegészítő csatornákon küldözgetik a fősodorban lévő médiumok, illetve a közösségi oldalakon aktív trollgyárak. A fő célpont most ismét Ukrajna, de az USA, Közép-Európa és az EU is kiemelt figyelmet kap.
Vajon mit néz meg a leendő munkaadó, miután megkapta az álláskereső önéletrajzát? Természetesen az internet közösségi oldalain hagyott nyilvános bejegyzéseit. Ezek között pedig lehet olyan, ami kedvezőtlenül befolyásolja a jelentkező esélyeit. Ha a jelölt ezeket törli, nyugodtabban mehet el a március 7-8-i HVG Állásbörzére is.
A gyerekeket érintő online zaklatás és csúfolódás elleni harcban a britek kemény kritikát fogalmaztak meg a Facebookkal szemben, a közösségi oldal pedig villámgyorsan cselekedett. Szakértők szerint nem elég a 340 milliós támogatás, további fontos lépésekre lenne szükség – világszerte.
Magyarországon minden harmadik gyereket érinthet, világszerte pedig fiatalok millióit az online zaklatás – ezt elégelték meg a brit kormánynál, és felszólították a közösségi oldalakat, hogy keményen lépjenek fel a jelenség ellen. A Facebook már felajánlotta a segítségét.
Huszonnégy órát ad a német törvényi szabályozás a közösségi szolgáltatásoknak arra, hogy letöröljék a gyűlöletbeszédnek minősülő bejegyzéseket. Különben jön a bírság, mégpedig akkora, hogy még a legnagyobb vállalatok is megérezzék.
A közösségi média jó ideig velünk marad még, így érdemes lenne kitalálni, miként lehet együtt élni vele úgy, hogy ne tegyük kockára a mentális egészségünket.
Az internetes felületeken megjelent jogellenes gyűlöletbeszédet tartalmazó bejegyzések 94,5 százalékát távolították el a platformokról az elmúlt egy évben Magyarországon, ami a 24 vizsgált uniós tagállam közül a legmagasabb arányt jelenti – közölte az Európai Bizottság.